lorem ipsum dolor sit

Meeting

 

Toplantı Otelleri

lorem ipsum dolor sit

Incentive

 

Motivasyon & Tur Organizasyonları 

lorem ipsum dolor sit

Congress

 

Kongre Merkezleri

lorem ipsum dolor sit

Events

 

Etkinlik & Fuar Organizasyonları

EFES KONGRE MERKEZİ
EFES KONGRE MERKEZİ
5.00 out of 2

Toplam Alan / Salon Sayısı
8281 m² / 8 salon

İzmir Adnan Menderes Havalimanı - 70 km
Şehir Merkezi - 2 km


GENEL BİLGİLER

Efes Kongre Merkezi’nin kapalı alanı ve hizmet yelpazesi tüm geniş organizasyonlara ev sahipliği yapmak için yeterli seviyededir. Merkezin tonoz tavanlı fuayeleri; toplantı odaları ve fuaye alanındaki kayıt ve karşılama noktaları her etkinlik için idealdir. Ayrıca büyük fuayelerde ilave fuar alanı kullanmaktadır. Bu alan, kahve araları veya kokteyl için de ideal bir noktadır. Efes Kongre Merkezi, doğa dostu teknolojiyi kullanmakta ve çevreye zararı en aza indirgemektedir. Gelişmiş enerji sistemimiz % 40 civarında enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Su geri dönüşüm teçhizatımız  50.000 litre yağmur ve bina içerisinde akıtılan fazla suyu stoklayabilmektedir. Biriktirilen su, merkezin peyzaj çalışmaları için gereken su ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca, insan hayatına verdiğimiz önem çerçevesinde, Ulusal Yangından Koruma Derneği (NFPA) standartları altında kullandığımız yangın koruma sistemi en yüksek koruma kalitesindedir. Kullandığımız meyve ve sebzelerin tazeliğinden yapabildiğimiz geri dönüşümü yapmaya dek tüm hizmetimiz altındaki eylemlerin sürdürülebilir olmasını sağlamak hedefimizdir.

SALONLAR

Mükemmel akustik uyum… 

Teknolojinin zirvesinde ses donanımı…

Efes Kongre Merkezi, önemli toplantılar için bir araya gelinen geleneksel birleşmelerin mirasını taşıyor. Bu miras, sadece bir birleşmenin çok ötesine taşınıyor, sanat gösterileri ve gala organizasyonları ile mirasın getirileri tamamlanıyor.

Efes Antik Kenti’nin biraz dışarısında kalan, bugün sadece kalıntılarını görebileceğimiz Helen dönemine ait amfi tiyatro, 25.000 kişilik kapasitesiyle Anadolu’da inşa edilmiş en büyük tiyatroydu. Amfi tiyatronun akustik dizaynı, sahnedeki bir fısıltının dahi en arka sıralara ulaşabilmesini sağlıyordu. Efes Kongre Merkezi, mirasını devraldığı bu kusursuz dizaynı yaşatmak adına son teknolojiyle donatılmış ses ve görüntü sistemlerini kullanmakta ve en mükemmel akustiği yakalamaktadır. 

“Sofita” teknolojisini kullanan Efes Kongre Merkezi’nin 2690 kişilik Büyük Oditoryum’u ses dağılımını en iyi şekilde gerçekleştirecek seviyede, dünyaca ünlü akustik mühendisleri tarafından sesin bir bütün olarak kalmasına önem verilerek tasarlanmıştır.

YİYECEK & İÇECEK HİZMETLERİ

İkram ve Ağırlama…

Balo Salonu’nda veya gökyüzünün altında… Efes Kongre Merkezi size organizasyonlarınızı bir ziyafete dönüştürebilmeniz için geniş seçenekleriyle 500’den 5.000 katılımcıya kadar ayrıcalıklı bir catering hizmeti sunuyor.

İkram ve Ağırlama…

Balo Salonu’nda veya gökyüzünün altında… Efes Kongre Merkezi size organizasyonlarınızı bir ziyafete dönüştürebilmeniz için geniş seçenekleriyle 500’den 5.000 katılımcıya kadar ayrıcalıklı bir catering hizmeti sunuyor.

SES VE IŞIK SİSTEMLERİ

Efes Kongre Merkezi-Kuşadası’nda tüm organizasyonlar için gerekli ses, ışık ve görsel system ve personel münhasır olarak Spectrum Gösteri Teknolojileri tarafından münhasır olarak temin edilecektir. Kiralama ücretleri ve koşulları için satış ofisi ile görüşülmesi gerekmektedir.

SPECTRUM GÖSTERİ TEKNOLOJİLERİ

Büyük konferanslarda, kurumsal sunumlarınızda, güvenilir profesyonel bir teknik firmanın desteğini yanınızda hissetmek istersiniz…. Ayrıca misafirlerinize yaratıcılıkla yoğrulmuş üstün multimedya deneyimi sunabilirken, projenin tüm teknik ve lojistik yönleri ile ilgilenecek bir ortak ararsınız. Siz ancak bu şekilde işinizin diğer detaylarına gerekli vakti huzur içinde ayırabilirsiniz. Spectrum Gösteri Teknolojileri işte bu tarz bir ortaklık sunar. Büyük ya da küçük tüm işlerinize aynı özeni gösterir. 

14 yıllık sektörel deneyime sahip bir ekip tarafından 2004 yılında kurulan Spectrum - Gösteri Teknolojileri ve Prodüksiyon Hiz. Ltd. kongreler, konferanslar, bayi toplantıları, ürün tanıtımları, kurumsal toplantılar, gala geceleri için görüntü, ses, ışık, özel efektler ve dekor uygulamaları konularında anahtar teslim çözümler sunar.

Bir parçası olduğu ve kendi konusunda dünyanın en büyük network’ü olan AV Alliance aracılığıyla müşterilerine en son teknolojileri sunan Spectrum kendi sektöründe Türkiye'nin en iyi teknik altyapısına sahiptir. Yıllık ortalama irili ufaklı 400 etkinliğe imzasını atan Spectrum 70,000 civarında misafire hizmet ulaştırmaktadır.

Spectrum'un yabancı dil bilen teknik ekibi şirket bünyesinde düzenlenen periyodik eğitim seminerleriyle kendi konularındaki en güncel gelişmeleri takip eder. Ayrıca yurtdışındaki belli başlı sektörel workshop'lar da sürekli takip edilmektedir.

Spectrum bilgi ve deneyimini en son teknoloji ile birleştirerek müşterilerine en doğru çözümleri sunmaktadır.

  Alan En Boy Yüks. Tiyatro Sınıf U Düzeni Banket Kokteyl
Büyük Oditoryum 2278 m2 9 m 1974 kişi
Büyük Oditoryum Ana Fuaye 938 m2 7.5 m 900 kişi
Alt Kat Oditoryum 996 m2 4 m 745 kişi
LL2 04 210 m2 14.2 m 14.8 m 3.9 m 195 kişi 88 kişi 40 kişi 120 kişi 200 kişi
LL2 05 181 m2 14.2 m 14.8 m 3.9 m 170 kişi 85 kişi 35 kişi 105 kişi 175 kişi
Büyük Oditoryum Üst Kat 627 m2 716 kişi
LL1 03 271 m2 12.5 m 21.4 m 4 m 250 kişi 125 kişi 55 kişi 170 kişi 255 kişi
Exhibition Space 2780 m2 33 m 84.5 m 9 m 2400 kişi 1200 kişi 1850 kişi 3000 kişi
Talep Eden
Etkinlik Detayı